🇵🇱 W jaki sposób utrzymamy swoją zielona kartę?

Każdy kto upuści Stany Zjednoczone mając tylko zieloną kartę, straci ją, jeśli nie ma “intencji” mieszkać na stałe w Ameryce. Tymczasowe podróże poza Stany Zjednoczone są dopuszczalne, ale należy podjąć kroki by zminimalizować ryzyko że urzędnik USCIS uzna iż osoba celowo porzuciła swój status imigracyjny w USA. Stąd warto zasięgnąć porady adwokata zanim Państwo złożycie podanie o obywatelstwo a mieliście dużo wyjazdów poza granice kraju. Każda sytuacja jest inna i z wielu wciąż można wyjść pozytywnie.

Jak utrzymać swoją zieloną kartę, chcąc często podróżować do np. Polski:

  • Utrzymuj swoja zieloną kartę ważną i odnów ją jeśli miała by wygasnąć za 6 miesiące.
  • Staraj się planować krótkie podróże za granicę. Jeśli będziesz podróżować na więcej niż 6 miesięcy, wówczas możesz zostać poproszony przez oficera o wytłumaczenie, jaki był tego powód. Podróże na ponad 6 miesięcy również będą miały negatywny wpływ na Twoje podanie o obywatelstwo.
  • Nie możesz być poza krajem więcej niż rok. Jeśli wiesz, że musisz zostać w Polsce na rok lub więcej, złóż podanie o “biały paszport,” który pozwoli Ci być w Polsce przez 2 lata.
  • Utrzymuj swoja rezydencje w kraju, zatrudnienie, biznes, banki, rodzinę, płać federalne i stanowe podatki, oraz inne.
  • Pamiętaj jeśli podróżujesz często na blisko 6 miesięcy za granicę z krótkimi przerwami pomiędzy, urząd imigracyjny będzie mógł oderbać to jako Twoją intencję na porzucenie statusu imigracyjnego w Stanach.

Jeśli macie Państwo dodatkowe pytania, proszę o kontakt na magdalena.grobelski@gmail.com, lub telefonicznie (312) 217-6824