WIZA U

Wiza U jest dla ofiar przestępstwa kryminalnego – tych które bezpośrednio zostały nim dotknięte bądź pośrednio np. mama była świadkiem ataku na, i cierpienia swojego dziecka.

Ale tylko niektóre przestępstwa zaliczają się do wizy U: gwałt bądź napad seksualny, napad z bronią, wymuszanie od kogoś pieniędzy, przemoc domowa, zmuszanie do pracy bądź niepłacenie za wykonana prace, porwania, przetrzymywanie kogoś na sile w domu albo innym miejscu.

Doprawdy wiele przypadków podchodzi pod ta kategorie wizy imigracyjnej ale potem należy to udowodnić i tu zaczyna się ogromne wyzwanie dla adwokata i prośba o ostrożność, bo dobry adwokat nie powinien podjąć się sprawy jeśli mimo tego ze mieliście jakiś wypadek w życiu nie będziecie Państwo w stanie na końcu uwodnić ze wiza U wam przysługuje.

W jaki sposób należało by udowodnić ze nam się należy?

Aplikant musi przekonać oficera imigracyjnego ze w wyniku “przestępstwa” którego był ofiara, ucierpiał fizycznie albo psychicznie.

Dlaczego warto złożyć to podanie?

Ponieważ dobrze mieć jest jakieś zatrzymanie w USA w momencie kiedy trafimy do deportacji.

Jeśli nie ma się żadnej możliwości zalegalizowania pobytu wówczas sędzia imigracyjny nakazałby  nam opuszczenie kraju w ciągu kilku zaledwie miesięcy. A co jeśli żyjemy tu przez lata – mamy domy, konta bankowe – wówczas mielibyśmy mało czasu by uporządkować nasze sprawy.

Składając o ta wizę – można przeskoczyć wiele pomyłek imigracyjnych tj. jak nielegalny wjazd, przestępstwa kryminalne, etc.

Razem z osoba która ja dostaje – otrzymuje ja współmałżonek i dzieci poniżej 21 roku życia.

W czasie oczekiwania na nią, można po kilku latach otrzymać zezwolenie na prace, numer social security, i co za tym idzie prawo jazdy

#magdalenagrobelskilawoffice #adwokatimigracyjny #immigrationattorney #wizaU